Ellen Pedersdatter, 18521936 (aged 83 years)

Name
Ellen Pedersdatter
Given names
Ellen
Surname
Pedersdatter
Nickname
Eli
Birth August 24, 1852
Citation details:

Ekteviede 1880, side 304

Text:

http://www.arkivverket.no/URN:kb_read?idx_kildeid=6651&idx_id=6651&uid=ny&idx_side=-291

  1. april 1880. U.formand Ole Olsen Løften og Pige Eli Pedersdatter Bosted: Liland (?) (f.nordre Fron) og Liland f. Sundalen Født: 30/10 39 og 14/8 52 Fedre: Ole Fredriksen og Peder Olsen Romfy (?)
Religious marriageOle Olsen Løften SrView this family
April 13, 1880 (aged 27 years)
Citation details:

Ekteviede 1880, side 304

Text:

http://www.arkivverket.no/URN:kb_read?idx_kildeid=6651&idx_id=6651&uid=ny&idx_side=-291

  1. april 1880. U.formand Ole Olsen Løften og Pige Eli Pedersdatter Bosted: Liland (?) (f.nordre Fron) og Liland f. Sundalen Født: 30/10 39 og 14/8 52 Fedre: Ole Fredriksen og Peder Olsen Romfy (?)
ResidenceOle Olsen Løften SrView this family
between 1880 and 1882 (aged 29 years)
Birth of a sonOle Olsen Løften
June 4, 1880 (aged 27 years)
Citation details:

Fødte og døpte 1880, sude 90

Text:

nr 72, Ole. Arbeiderformand Ole Olsen Løften og Eli Pedersdatter, Rækdal (?) http://www.arkivverket.no/URN:kb_read?idx_kildeid=6651&idx_id=6651&uid=ny&idx_side=-94

ResidenceOle Olsen Løften SrView this family
1882 (aged 29 years)
Birth of a sonAnton Hilmar Løften
May 11, 1882 (aged 29 years)
Citation details:

Fødte og døpte 1882, side 42

Text:

http://www.arkivverket.no/URN:kb_read?idx_kildeid=258&idx_id=258&uid=ny&idx_side=-46

ResidenceOle Olsen Løften SrView this family
between 1885 and 1889 (aged 36 years)
Birth of a sonGunder Løften
July 26, 1885 (aged 32 years)
Citation details:

Fødte og døpte 1885, side 4

Text:

http://www.arkivverket.no/URN:kb_read?idx_kildeid=6698&idx_id=6698&uid=ny&idx_side=-6

Birth of a sonJohn Løften
May 13, 1887 (aged 34 years)
Citation details:

Fødte og døpte 1887, side 20

Text:

http://www.arkivverket.no/URN:kb_read?idx_kildeid=6698&idx_id=6698&uid=ny&idx_side=-22

Birth of a sonKarl Johan Ruth Løften
October 4, 1889 (aged 37 years)
Citation details:

Fødte og døpte 1890, side 41

Text:

http://www.arkivverket.no/URN:kb_read?idx_kildeid=6698&idx_id=6698&uid=ny&idx_side=-43

ResidenceOle Olsen Løften SrView this family
after 1889 (aged 36 years)
Marriage of a childOle Olsen LøftenAnette Elise KristiansdatterView this family
May 31, 1909 (aged 56 years)
Citation details:

Ekteviede 1909. side 330

Text:

nr 7

http://www.arkivverket.no/URN:kb_read?idx_kildeid=2828&idx_id=2828&uid=ny&idx_side=-305

Death of a husbandOle Olsen Løften Sr
August 19, 1920 (aged 67 years)
Citation details:

ID: 2687776

Text:

http://www.disnorge.no/gravminner/bilde.php?id=2687776

Death May 5, 1936 (aged 83 years)
Citation details:

ID: 2687777

Text:

http://www.disnorge.no/gravminner/bilde.php?id=2687777

Family with Ole Olsen Løften Sr
husband
18391920
Birth: October 30, 1839Løften, Nordre Fron, Oppland, Norge
Death: August 19, 1920Bodø, Nordland, Norge
herself
18521936
Birth: August 24, 1852Romfog, Sunndal, Møre og Romsdal, Norge
Death: May 5, 1936Bodø, Nordland, Norge
Marriage
Marriage: April 13, 1880Borge, Vestvågøy, Nordland, Norge
2 months
son
18801944
Birth: June 4, 1880 40 27Borge, Vestvågøy, Nordland, Norge
Death: August 10, 1944Bodø, Nordland, Norge
2 years
son
18821952
Birth: May 11, 1882 42 29Roa, Hadsel, Nordland, Norge
Death: February 10, 1952Mosjøen, Vefsn, Nordland, Norge
3 years
son
18851957
Birth: July 26, 1885 45 32Sandstrand, Sortland, Nordland, Norge
Death: May 2, 1957Narvik, Nordland, Norge
22 months
son
18871952
Birth: May 13, 1887 47 34Selnæs, Sortland, Nordland, Norge
Death: August 9, 1952Bodø, Nordland, Norge
2 years
son
18891903
Birth: October 4, 1889 49 37Eidsfjord, Sortland, Nordland, Norge
Death: July 20, 1903Nordland, Norge
BirthNordland, Borge: Ministerialbok nr. 880A06 (1869-1887)
Citation details:

Ekteviede 1880, side 304

Text:

http://www.arkivverket.no/URN:kb_read?idx_kildeid=6651&idx_id=6651&uid=ny&idx_side=-291

  1. april 1880. U.formand Ole Olsen Løften og Pige Eli Pedersdatter Bosted: Liland (?) (f.nordre Fron) og Liland f. Sundalen Født: 30/10 39 og 14/8 52 Fedre: Ole Fredriksen og Peder Olsen Romfy (?)
MarriageNordland, Borge: Ministerialbok nr. 880A06 (1869-1887)
Citation details:

Ekteviede 1880, side 304

Text:

http://www.arkivverket.no/URN:kb_read?idx_kildeid=6651&idx_id=6651&uid=ny&idx_side=-291

  1. april 1880. U.formand Ole Olsen Løften og Pige Eli Pedersdatter Bosted: Liland (?) (f.nordre Fron) og Liland f. Sundalen Født: 30/10 39 og 14/8 52 Fedre: Ole Fredriksen og Peder Olsen Romfy (?)
DeathGravminner i Norge
Citation details:

ID: 2687777

Text:

http://www.disnorge.no/gravminner/bilde.php?id=2687777